产品类别 > 隔离器/转换器 > SCT-300CX5电流传感器
SCT-300CX5电流传感器
所属品牌:美国 OSI 来源:深圳市现代豪方仪器仪表点击:705次发布时间:2021-08-06
SCT-300CX5电流传感器
准确性
±0.5% FS
0-50
050A
0-100
100A
0-200
200A
200E2
200CX5
300A
300E2
300CX5
400A
400E2
400CX5
500A
输入/输出量/ Input/Output/Case
1800Vac
响应/Response
(to 90%)
25C,60Hz
±0.5%F.S.
所有条件
±0.7%F.S.
输出纹波
<0.5%F.S.
温度和物理/TEMPERATURE & PHYSICAL
温度范围/Temperature Range
-20℃~+60℃
5.传感器适合安装在600Vac线路上。
1. Installation should be performed by qualifi ed electricians only!
2. Make sure electrical service is disconnected before making any electrical connections.
5. Transducers are suitable for installation on 600Vac lines.
操作说明/OPERATING INSTRUCTIONS
2.根据安装类别(过电压)II,污染等级2的瞬态过电压。
4.最高相对湿度80%,温度最高31ºC,线性下降至50% 40℃时的相对湿度。
5.最大工作温度范围为-20°C至60°C。
1. This unit is intended for indoor use at altitudes up to 2000 meters.
2. Transient overvoltages according to Installation Category (overvoltage) II, Pollution Degree 2.
5. Maximum operating temperature range is -20°C to 60°C.