产品类别 > 隔离器/转换器 > MVT-300E2电压传感器
MVT-300E2电压传感器
所属品牌:美国 OSI 来源:深圳市现代豪方仪器仪表点击:631次发布时间:2021-09-27
MVT-300E2电压传感器
准确性
±0.25% FS
0-150
150A
0-300
300A
300E2
† 600A
频率范围
额定60Hz
48-65Hz
负重
150V型号
1.0VA
300V、600V型号
输入/输出/仪器电源
1500Vac
重量
150V/300V型号
0.35 lb
600V型号(带PT)
0.95 lb
附件
DIN导轨安装,聚酰胺,UL 94V-2
输出OUTPUT
响应时间(至99%F.S.)
400毫秒
现场可调跨度
±5%
0-5Vdc
>5MΩ
“E2”型号
4-20mAdc @ 24Vdc
精确ACCURACY
线性/设定值/重复性
±0.25%F.S.@60Hz
(输入范围的10%-100%)
输出纹波
<1.0% F.S.
“A”/“C”/“CX5”
±1.0%Rdg
-20 +40℃
±1.0% Rdg,±0.02mA
±1.0% Rdg,±0.02mA
5.传感器适合安装在600Vac线路上。
1. Installation should be performed by qualifi ed electricians only!
2. Make sure electrical service is disconnected before making any electrical connections.
5. Transducers are suitable for installation on 600Vac lines.
操作说明/OPERATING INSTRUCTIONS
2.根据安装类别(过电压)II,污染等级2的瞬态过电压。
4.最高相对湿度80%,温度最高31ºC,线性下降至50% 40℃时的相对湿度。
5.最大工作温度范围为-20°C至60°C。
1. This unit is intended for indoor use at altitudes up to 2000 meters.
2. Transient overvoltages according to Installation Category (overvoltage) II, Pollution Degree 2.
5. Maximum operating temperature range is -20°C to 60°C.