产品类别 > 隔离器/转换器 > GV5-012EG电流传感器
GV5-012EG电流传感器
所属品牌:美国 OSI 来源:深圳市现代豪方仪器仪表点击:561次发布时间:2021-11-12
GV5-012EG电流传感器
品牌:美国 OSI
型号:GW5&GV5
类型:交流瓦特传感器(精确到读数的0.2%)
产品说明/DESCRIPTION
GW5型瓦特传感器提供实际功率测量,GV5型VAR传感器提供无功功率测量。
高达600V的电压和高达20A的电流直接连接到传感器,从而消除了电流或电压互感器的额外成本,从20A到200A的电流由实心或分芯型外部电流互感器调节。
The model GW5 Watt transducer provides real power measurements.
The Model GV5 VAR transducer provides reactive power measurements.
Voltages up to 600V and currents up to 20A are directly connected to the transducer, thus eliminating the additional cost of current or voltage transformers. Currents from20A to 200A are accommodated with external current transformers in either solid or split-core versions.
• 提供超前/滞后VAR指示。
• 精确度为±0.2%Rdg。在较宽的温度范围内保持。
• Accuracy of ±0.2% Rdg. is maintained over a wide temperature range.
输出
4-20mA,0-±10V,0-±5Vdc,4-20mAdc,0-±10Vdc,0-±1mAdc,4-12-20mA,4-12-20mAdc
准确性
±0.2% FS
系统配置
1Ø2W、3Ø3W、3Ø4W
0-±1mAdc
0-±10Vdc*
0-±10Vdc
4-12-20mA*
0-±5Vdc*
0-±5Vdc
0-150
103A
0-2.5
106A
0-5
001A
1K
010A
2K
019A
019X5
104A
0-2.5
107A
1K
002A
2K
011A
4K
020A
020X5
105A
105X5
108A
108X5
003A
4K
012A
8K
021A
85-135适用于150Vac型号
200-280适用于300Vac型号
380-500适用于600Vac型号
所有其他需要85-135Vac仪器电源60Hz型号.
可选50毫秒输出响应至90%-添加后缀“W”.
可选230Vac仪表电源-添加后缀“-22”.
50Hz型号:将后缀“-50”添加到零件号。
 安培
0-±10V*
0-±10Vdc
4-20mAdc
4-20mA*
0-±5Vdc*
0-±5Vdc