产品类别 > 隔离器/转换器 > 直流传感器DVTH-1500EM
直流传感器DVTH-1500EM
所属品牌:美国 OSI 来源:深圳市现代豪方仪器仪表点击:579次发布时间:2021-09-28
直流传感器DVTH-1500EM
准确性
±0.25% FS
DVTH-1500D
0-±10Vdc
双向
DVTH-1500E
4-20mAdc
单向
DVTH-1500EM
4/12/20mAdc
DVTH-1500X5
0-±5Vdc
电压范围
0-±1500Vdc
超出范围(无损坏)
0-±1800Vdc
阻抗
≥1.5MΩ
加载
 5V, 10V
≥2KΩ
4-20mA,4/12/20mA
0-500Ω
1mA
0-10KΩ
响应(10% 至90%)
100μs
仪表功率INSTRUMENT POWER
9-28V,dc/50-400Hz,≤3W
精度(设定点、线性、偏移)
±0.25% F.S.
介电测试DIELECTRIC TEST
输入到输出/仪表电源
4000Vdc
仪表输出功率
500Vdc
温度与环境TEMPERATURE & ENVIRONMENTAL
温度工作范围
-40°C至+85°C
影响
±0.005%/
±0.008%/
相对湿度
0-95%,不冷凝
物理性能PHYSICAL
(根据EN50052/EN60715,安装在标准35mm“顶帽”导轨上)
5.传感器适合安装在600Vac线路上。
1. Installation should be performed by qualifi ed electricians only!
2. Make sure electrical service is disconnected before making any electrical connections.
5. Transducers are suitable for installation on 600Vac lines.
操作说明/OPERATING INSTRUCTIONS
2.根据安装类别(过电压)II,污染等级2的瞬态过电压。
4.最高相对湿度80%,温度最高31ºC,线性下降至50% 40℃时的相对湿度。
5.最大工作温度范围为-20°C至60°C。
1. This unit is intended for indoor use at altitudes up to 2000 meters.
2. Transient overvoltages according to Installation Category (overvoltage) II, Pollution Degree 2.
5. Maximum operating temperature range is -20°C to 60°C.