产品类别 > 隔离器/转换器 > 3AVT-150C电流传感器
3AVT-150C电流传感器
所属品牌:美国 OSI 来源:深圳市现代豪方仪器仪表点击:790次发布时间:2021-09-18
3AVT-150C电流传感器
准确性
±0.25% FS
0-90
090A
0-150
150A
0-300
300A
300E
600A
“A”、“C”和“CX5”型号为自供电.
“E”型需要115Vac仪表电源,或为230Vac增加“-22”后缀.
负重
90V、150V型号
1VA
300V型号
2VA
600V型号
3VA
超载
600V型号
575V
介电测试DIELECTRIC TEST
输入/输出/安装压水器/案例
2200Vac
“E”型号
115Vac±15%,50/60Hz,10VA
“-22”选项
230Vac±15%,50/60Hz,10VA
(0-5、0-10Vdc)
≥10MΩ
“E2”型号
(24Vdc时为4-20mAdc)
现场可调校准
±5%
精确ACCURACY
线性/设定值/重复性
±0.25%F.S.@60Hz
(输入范围的10-100%)
输出纹波
≤1.0% F.S.
温度TEMPERATURE(操作范围和效果)
-20 to +60ºC
±1.0% Rdg.
“E”/“E2”
-20 to +60ºC
±1.0% Rdg.,±0.02mA
5.传感器适合安装在600Vac线路上。
1. Installation should be performed by qualifi ed electricians only!
2. Make sure electrical service is disconnected before making any electrical connections.
5. Transducers are suitable for installation on 600Vac lines.
操作说明/OPERATING INSTRUCTIONS
2.根据安装类别(过电压)II,污染等级2的瞬态过电压。
4.最高相对湿度80%,温度最高31ºC,线性下降至50% 40℃时的相对湿度。
5.最大工作温度范围为-20°C至60°C。
1. This unit is intended for indoor use at altitudes up to 2000 meters.
2. Transient overvoltages according to Installation Category (overvoltage) II, Pollution Degree 2.
5. Maximum operating temperature range is -20°C to 60°C.